České esperantské fórum - Ĉeĥa esperanta diskutejo
Centralizace informací o esperantských akcích - Verze k tisku

+- České esperantské fórum - Ĉeĥa esperanta diskutejo (http://forum.esperanto.cz)
+-- Fórum: O tomto fóru (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Fórum: Připomínky k fóru (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Téma: Centralizace informací o esperantských akcích (/showthread.php?tid=589)Centralizace informací o esperantských akcích - sebetovsky - 16-10-2012 10:55 AM

Ahoj,

myslím, že informace o esperantských akcích jsou (přinejmenším co se týče Česka) značně roztroušené na různých místech. Seznam akcí je na http://www.esperanto.cz další seznam je na mladez.esperanto.cz, mládež má taky fejsbukovou stránku, kam se taky vkládají informace o akcích. Teď tady přibylo fórum, kde je zase kategorie pro esperantské akce.

Myslím, že by bylo lepší (jak pro ogranizátory, tak pro potencionální účastníky) seznam akcí nějak centralizovat. Organizátor bude muset dávat informace o akci jen na jedno místo a zájemce bude vědět, že když bude sledovat toto jedno místo, tak mu nic neunikne.

Pokročilejší variantou by samozřejmě bylo zprovoznění automatického zveřejňování akcí na jiných místech, ale to už podle mě není tak nutné.

S technickou realizací bych rád pomohl, ale bohužel toho je na mě poslední dobou nějak hodně. Nicméně co chci říct zejména je, že bych (ještě než se to tu rozjede) zrušil kategorii pro esperantské akce na tomto fóru, protože mi přijde, že nic užitečného nepřináší.


RE: Centralizace informací o esperantských akcích - Pavla Dvořáková - 16-10-2012 09:37 PM

Kalendář akcí na http://www.esperanto.cz soustřeďuje informace a odkazy na všechny akce se vztahem k esperantu, které se konají na území ČR nebo mají nějaké zvláštní význam pro české esperantisty. Tj. samozřejmě jsou tam i akce pořádané nejen ČESem, ale i samostatnými kluby, mládeží, železničáři atd. Takže myslím, že snad plní onu roli centralizovaného informačního zdroje pro českého čtenáře (a i pro zahraniční esperantisty zajímající se o akce v Česku). V kalendáři ovšem není vhodnný prostor pro diskusi jako takovou. Já osobně bych vývoj nějak neuspěchala, třeba se zde v rubrice o akcích může rozvinout něco ideově podnětného a užitečného.


RE: Centralizace informací o esperantských akcích - sebetovsky - 17-10-2012 12:56 PM

Dává smysl mít tady místo k diskuzi o dotyčných akcích, kde by se zájemce mohl zeptat ostatních na zkušenosti s akcí, jak to tam chodí a tak, ale už první příspěvek svědčí o tom, že to bylo pochopeno jako (další) místo pro vyvěšování pozvánek na akce. Takže diskuzní místo ano, ale trochu bych ujasnil pravidla a třeba bych na seznam akcí na http://www.esperanto.cz dal odkaz, který by vedl přímo na odpovídající místo na tomto fóru, přičemž bych tento odkaz okomentoval tak, aby bylo jasné, že fórum má sloužit k diskuzi.

Otázkou zůstává, jaký byl původní záměr fóra o akcích.